XIX. Susret udruga osoba s tjelesnim invaliditetom Hrvatske „Bjelovar 2026.“

Facebook SB TV

Članovi Udruge OSI GS sudjelovali su na XIX. susretu udruga osoba s tjelesnim invaliditetom Hrvatske „Bjelovar 2026.“ te Danu otvorenih vrata Udruge tjelesnih invalida Bjelovar.

Okupljanje sudionika započelo je zajedničkim doručkom, nakon čega je uslijedio prigodni program i druženje predstavnika udruga iz različitih krajeva Hrvatske. Središnji dio događanja činila su sportsko-rekreativna natjecanja u disciplinama viseća kuglana, pikado i bacanje krugova, u kojima su sudionici pokazali spretnost, upornost i natjecateljski duh.

U sklopu Dana otvorenih vrata sudionici su imali priliku upoznati aktivnosti i programe koje Udruga tjelesnih invalida Bjelovar provodi za osobe s invaliditetom te razmijeniti iskustva s članovima drugih udruga.

Po završetku natjecanja održano je proglašenje rezultata i dodjela priznanja najuspješnijim natjecateljima. Nakon zajedničkog ručka u 14 sati druženje je nastavljeno uz glazbeni program i zabavni sadržaj koji je trajao do 18 sati.

Ovakvi susreti važni su za jačanje suradnje među udrugama, promicanje aktivnog života osoba s invaliditetom te stvaranje novih prijateljstava i poznanstava.