Članovi Udruge osoba s invaliditetom distrofije, cerebralne i dječje paralize te osoba s ostalim tjelesnim invaliditetom grada Siska zajedno sa članovima Udruge osoba s intelektualnim teškoćama Grada Siska, 23. travnja 2026. godine proveli su ugodan i ispunjen dan na jednodnevnom izletu u Samoboru.
Izlet je bio izvrsna prilika za boravak u prirodi, ali i za druženje, rekreaciju te jačanje inkluzije među članovima udruge. Glavni cilj ovog putovanja bio je poticanje socijalizacije i aktivnog provođenja slobodnog vremena, s naglaskom na uključivanje osoba s invaliditetom u zajedničke aktivnosti izvan svakodnevnog okruženja.
Budući da se osobe s invaliditetom često suočavaju s različitim preprekama koje mogu dovesti do socijalne izolacije, ovakva druženja imaju važnu ulogu u njihovom prevladavanju. Tijekom izleta članovi su imali priliku prošetati povijesnim središtem Samobora, uživati u njegovoj prepoznatljivoj arhitekturi te prirodnim ljepotama grada i okolice.


